Czy w MLM trzeba sprzedawać?

Czy w MLM trzeba sprzedawać?

Mam dwie wiadomości. Jedną dobrą, drugą złą.

Pierwsza – dobra.

Jeśli chodzi o sprzedaż produktów w MLM, to są firmy, gdzie nie trzeba sprzedawać produktów. Ale z racji tego, że pieniądze biorą się z obrotu produktów, ten obrót musi być. I tu wystarczy kupować dla siebie i używać tych produktów oraz gromadzić wokół siebie inne Osoby, które będą robiły to samo.

Uważaj, jeśli pieniądze są płacone bez powiązania z produktami, to istnieje ryzyko, że trafiłeś na piramidę finansową, która jest nielegalna.

Druga wiadomość – zła.

Jeśli popatrzysz na sprzedaż całościowo, to tak – będziesz musiała sprzedawać. Bo życie i sprzedaż wiąże się z potrzebami i zaspokajaniem ich. Z codziennym uświadamianiem sobie pewnych oczekiwań i braków i szukaniem rozwiązań.

W biznesie MLM będziesz sprzedawać ideę, misję firmy, pomysł na biznes, siebie, jako markę osobistą, która zachęci do dołączenia do projektu oraz potrzebę używania produktów. A w niektórych firmach dodatkowo będziesz sprzedawała produkty.

Ale!
Czy w codziennym życiu nie sprzedajesz?
Tak!
Codziennie!
Polecasz bank, restaurację, sklep z sukienkami, fryzjerkę i przepis na ciasto…

 

Więc nie broń się, że nie jesteś sprzedawcą! 😉

 

Jeśli kojarzysz MLM z koleżankami, które biegają z katalogami i zbierają zamówienia, to można i tak pracować. Z tego, co obserwuję, to wiele osób broni się rękami i nogami przed sprzedażą. Tłumaczą się, że ludzie lubią kupować, ale nie lubią, gdy im się sprzedaje.

Zwróć uwagę, że trafiłaś -eś na stronę gdzie pokazujemy współpracę z Firmą z Softmarketingu. I nie jest to typowy MLM.

Nasza współpraca z Firmą polega w głównej mierze na edukacji zdrowotnej, finansowej i w tematach rozwoju osobistego. A dopiero taki, świadomy człowiek dokonuje wyborów i np. zostaje klientem na produkty. Dzięki posiadaniu wiedzy, które produkty nam szkodzą i na co zwrócić uwagę przy zakupie, większość osób decyduje się zmienić drogerię i zaopatrywać się we własnym sklepie internetowym. A skoro dzięki temu możemy zdrowiej jeść i dbać o siebie i jeszcze zarabiać, to dlaczego by nie podzielić się tym z innymi?

I w ten sposób budujemy sieć konsumentów / sieć sklepów internetowych i zarabiamy.

Ja daję dostęp do sklepu internetowego, który wygląda następująco (kliknij w przycisk i przekieruje Cię do sklepu).

Pamiętaj, że sklep obsługuje Producent, co daje Ci gwarancję jakości, świeżości produktów. Umowę kupna – sprzedaży nawiązujesz z Producentem.

Ale ja oczywiście służę wsparciem i pomocą!

Każdy Klubowicz otrzymuje link partnerski do sklepu internetowego. To, co bardzo ważne! Dzięki temu, że sklep jest obsługiwany przez Producenta – firmę DuoLife, Klubowicz nie musi zakładać działalności, dokonywać zgłoszenia do Sanepidu, tworzyć magazynu dla produktów. Zajmuje się tylko marketingiem, reklamą i edukacją. I tu znów pojawia się pytanie, to skoro dostaję link partnerski do sklepu internetowego, to czy muszę sprzedawać produkty w MLM?

Klasycznie ujmując temat – nie. Nie musisz zajmować się sprzedażą, obsługą Klienta, wystawianiem paragonów, obsługą posprzedażową, reklamacyjną. Tym zajmuje się Producent. Ty zajmujesz się pozyskiwaniem chętnych na wiedzę, szukających rozwiązania swoich wyzwań finansowych, zdrowotnych czy szukających odpowiedzi na zagadnienia z dziedziny rozwoju osobistego, komunikacji, budowania relacji.

A jeśli się zastanawiasz czy w MLM da się zarobić, to zerknij na ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *