• „Pieniądze szczęścia nie dają”
  • „Finanse, to sfera prywatna i nie powinno się o niej rozmawiać”
  • „Pieniądze to zło”

Słyszałaś te lub inne utarte zdania? A Ty, co myślisz o finansach?

Zastanawiałaś się kiedyś głębiej nad tym tematem, czy tylko pilnujesz, by Twój budżet się domknął? 😉 Czy zwróciłaś uwagę, że niejednokrotnie albo bagatelizujemy temat pieniędzy, albo wywołuje on wręcz niezdrowe ekscytacje…

A może przypadkiem należysz do tej grupy kobiet, które nie muszą się martwić o finanse, bo ich Mąż / Partner dobrze zarabia?

Dziś usłyszałam historię Kobiety, która w pewnym momencie swojego życia porzuciła pracę i zajęła się domem. Swój czas poświęciła dla rodziny, troszczyła się o potrzeby każdego. Wiedli szczęśliwe, spokojne życie. Pewnego dnia Mąż zbierał się do pracy, dała mu całusa na drogę i sama udała się do sklepu. Gdy wróciła do domu, znalazła go leżącego na podłodze… był martwy.
I nagle życie zmieniło się o 180 stopni… Oprócz wielkiej tragedii, którą była niespodziewana śmierć ukochanej osoby, pojawił się poważny problem, bo skończyło się źródło utrzymania. 

Ta historia wstrząsnęła mną tak bardzo mocno. Bo przecież to scenariusz, którego żadna z nas nie chciałaby doświadczyć. Niestety nie mamy pewności, że nas nie spotka.

Pomyśl, proszę, jeszcze dziś nad tym tematem. Odpowiedz sobie na pytania: jakie macie w rodzinie źródła utrzymania? Czy jeśli nagle jedno zostanie wyłączone, to czy Twoja rodzina będzie w stanie funkcjonować?

Nie trzeba daleko sięgać pamięcią… Nie tak dawno z powodu pandemii, wiele osób straciło pracę, zamknęło swoją firmę, czy utraciło część zarobków (bo pracodawca zmniejszył etat, wynagrodzenie, przestał przyznawać premie i dodatki…). Czy to zapaliło w Twojej głowie czerwoną lampkę? Nie obciążaj bezpieczeństwem finansowym tylko Twojego męża. Przejmij tą odpowiedzialność choć w części na siebie. To sprawi, że i Ty zabezpieczysz siebie i Waszą rodzinę.

Przypatrz się naszemu projektowi, zauważ, że oprócz budowania bezpieczeństwa finansowego, dajemy Ci możliwość zbudowania również mocnych relacji, czasem nawet przyjaźni z innymi Mamami. To bardzo ważne, bo świat pędzi, a my czasem zagubione w codziennych obowiązkach zapominamy o swoich potrzebach. A tu pokazujemy jak łączyć różne dziedziny życia i prowadzić pełniejsze życie.

 

W naszym projekcie pomożemy Ci odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań w temacie finansów.

Poruszymy także temat finansów w kontekście współpracy w ramach Softmarketingu, jako:
– dodatkowego zarobku
– głównego źródła utrzymania.

Poprowadzimy Cię krok po kroku, damy narzędzia i siłę naszego Zespołu, byś i Ty osiągnęła swoje cele. To bardzo ważne, byś poszła taką ścieżką działania, która będzie indywidualnie dopasowana do Twoich możliwości, umiejętności i czasu, który możesz zaangażować we współpracę.

„Dochód pasywny” i „Bezpieczeństwo finansowe” – to dwa tematy, o których nie tyle lubię mówić, co pomagać (zwłaszcza Mamom), by poczuły je na własnej skórze.

Zerknij na Plan wynagrodzeń, zapisz pytania. Pomyśl także ile czasu dziennie możesz przeznaczyć na współpracę, ile chcesz zarabiać i w jakim czasie. Zadzwoń i sprawdźmy, czy będzie nam razem po drodze.