Do czego tak naprawdę jest mi potrzebny rozwój osobisty? Nie raz i nie dwa, rozmawiając z Wami, słyszę takie słowa: „Rozwój osobisty? Po co? Przecież jestem tylko Mamą, a nie pracuję w korporacji”…
A może jesteś w grupie Mam, które widzą wartość w rozwoju osobistym… Ale zastanawiasz się, jak w tym całym szaleństwie, znaleźć jeszcze czas na rozwój osobisty? Bo przecież Twój plan dnia jest tak napięty, że jakiekolwiek dodatkowe zajęcie grozi katastrofą lub wielkim wybuchem…

Czasem zdarza mi się, że jeszcze nie zdążę powiedzieć na czym polega współpraca, a od razu słyszę: „Ja nie dam rady, nie poradzę sobie”, „Nie jestem sprzedawcą”

I wiesz co jest w tym wszystkim ciekawe? Że często podczas rozmów odkrywam, że ta obawa wiąże się z dwoma aspektami:

  • brakiem zrozumienia na czym polega współpraca
  • niedocenieniem tego Kim tak naprawdę jesteś!
To teraz Cię zaskoczę!

Bycie Mamą, to przecież nie lada wyzwania.
Często zajmujesz się większą liczbą zadań niż niejeden prezes w firmie… bo przecież on tylko nadzoruje, a do pracy ma całe działy 😉

– jesteś Asystentką Prezesa. I nie chodzi tu tylko o tego najmłodszego członka rodziny 😉 ale także o godzenie zadań i pracę z kalendarzem, gdy koordynujesz obowiązki i zajęcia dodatkowe. Udzielasz się na zebraniach w szkole, przedszkolu, ustalasz terminy badań, bilansów, szczepień (co akurat zahacza już o kompetencje Działu Kadr, albo nawet Dział BHP) 🙂

– jesteś Działem Marketingu i PR – to Ty pamiętasz o urodzinach i rocznicach wielu osób. Umawiasz i organizujesz spotkania, dbasz o relacje z Rodziną i Znajomymi. I tu często wychodzą z Ciebie dodatkowe umiejętności na poziomie Masterchefa i Dekoratorki wnętrz. Czy zdawałaś sobie kiedykolwiek z tego sprawę?

– jesteś Działem Zakupów i Zaopatrzenia – bo nawet, jeśli to nie Ty robisz zakupy, to przygotowujesz listę, planujesz posiłki. Zapewne sprawdzasz również, czy dzieci przypadkiem nie wyrosły z ubrań i butów…

Dział Księgowości lub Kontrolingu to Twoje drugie lub nawet trzecie imię? Jeśli planowanie budżetu, kontrola wydatków i spinanie tych tematów jest w Twoich rękach, to poczuj w końcu podziw do swoich umiejętności.

Dział Transportu – czy ta nazwa jest Ci bliska, gdy stoisz na czerwonym świetle, silnik pomrukuje, a Ty myślisz o rozwożeniu dzieci do szkoły, na zajęcia dodatkowe, pilnowaniu terminów przeglądu albo OC? 😉

– w czasie covidu – wielu Mamom doszły jeszcze dodatkowe zadania – tym razem z Działu Szkoleń i Działu IT – a pogodzenie zdalnego nauczania z innymi obowiązkami, to dla wielu z nas był Sukces pisany przez wielkie „S”

Czy to wszystko nie brzmi jak umiejętności menadżera wysokiego szczebla?

Oczywiście.

Wiele z nas ma cudownego Męża lub Partnera, z którymi dzieli się tymi wszystkimi zadaniami. Ale nie umniejszajmy sobie. Prowadzenie domu można przyrównać do prowadzenia firmy.

Co więc możemy Ci zaproponować w ramach współpracy?

Rozwój osobisty z DuoLife

to takie wsparcie, które pomoże Ci na różnych płaszczyznach Twojego życia. To jeden z tych obszarów, którymi zajmujemy się w ramach współpracy. Zajmujemy się w wielu aspektach:

W zarządzaniu sobą w czasie

Znajdziesz wskazówki, jak pracować z kalendarzem, jak planować. Jak pospinać zadania, które nakładasz sobie każdego dnia. Co zrobić, by nie zwariować, gdy czas się kurczy, a lista zadań wydłuża. Poznasz także, czym jest organizacja czasu pracy i jak delegować zadania oraz wiele wiele innych zagadnień w tym temacie.

W budowaniu relacji

i to nie tylko z Partnerami Biznesowymi, ale także w Rodzinie. To bardzo ważna wiedza nie tylko dla nas, ale także dla naszych dzieci, które mają inne dzieciństwo niż my (zwłaszcza w czasach zdalnego nauczania, czy wszechobecnych smartfonów). Pamiętam czas, kiedy uczyliśmy się budowania relacji spędzając całe popołudnia z innymi dzieciakami… Zastanów się, jak będą budować relacje nasze dzieci, skoro były zamykane na zdalnym nauczaniu, wiele z nich woli tablet, smartfon, zamiast spotkań z rówieśnikami poza domem…

W poznawaniu i rozumieniu emocji

nie tylko Twoich, ale i Twoich bliskich, Współpracowników, czy Partnerów Biznesowych. Ile problemów rodzi się z tego powodu, że gdy pojawia się konflikt, to nie czekamy aż odpadną emocje i włączy się rozum. Tylko od razu, na gorąco staramy się udowodnić słuszność naszej racji? Zastanawiałaś się kiedyś, czy Twoje dziecko potrafi nazwać swoje emocje? A Ty potrafisz?
Z emocjami ściśle wiąże się również

Umiejętność komunikacji

która jest niezwykle istotna w budowaniu relacji, pracy i codziennym funkcjonowaniu. Być może gdzieś, kiedyś słyszałaś, że są różne typy osobowości. Np. Hipokrates wyróżnia cztery: sangwinik, choleryk, flegmatyk, melancholik.. Ale istnieje także wiele innych podziałów i więcej na ten temat dowiedzieliśmy się podczas Wydarzenia Trzeci EduCamp i szkolenie z komunikacji.

Te wszystkie umiejętności sprawią, że Twoje życie będzie pełniejsze (spokojniejsze, szczęśliwsze), a Ty codziennie będziesz stawała się lepszą wersją samej siebie.

W DuoLife otrzymujemy mnóstwo narzędzi, szkoleń i sesji mentoringowych. Wiele z nich jest darmowych, mamy nagrania tych, które się już odbyły. Szkolenia płatne są w tak atrakcyjnych cenach, że nikt nie ma wątpliwości, czy warto się zapisać na takie szkolenie. Mamy też hit szkoleniowy – „Trzy Filary Sukcesu” – to szkolenie, na które zawsze brakuje miejsc i wyczerpują się już w ostatnim dniu wcześniejszego szkolenia. Zapisujemy się na kolejne mimo, że nawet nie znamy jeszcze daty.


 
Szkolenia z rozwoju osobistego.
Wszystko pięknie, ale kiedy miałabym to robić?

Czy to pierwsze pytanie, które pojawiło się w Twojej głowie?
Jeśli tak – to REWELACJA! Mam dla Ciebie dobrą wiadomość.
Gotujesz obiad, sprzątasz, szydełkujesz lub prasujesz? Jeśli tak, to otrzymasz od nas darmowe szkolenia, które nadadzą Ci odpowiedniego tempa pracy (nie śmiej się, ale każdy z Prelegentów ma inne tempo mówienia i jednego lepiej posłuchać przy energicznych zajęciach, innego przy tych spokojniejszych). Twoje codzienne obowiązki i tak zostaną wykonane, a przy okazji posłuchasz i nauczysz się czegoś nowego.

Zwróć uwagę na to, co najczęściej oglądasz, słuchasz, czytasz oraz z kim przebywasz, bo środowisko w jakim przebywamy nas kształtuje. Ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy średnią 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy.

Środowisko, które nas kształtuje ma ogromny wpływ: na nasz strach lub odwagę oraz na nasze myślenie i postępowanie oraz na efekty, a to wszystko.

Zauważ, że…

skoro dotychczasowe środowisko wypracowało efekty takie jak masz dziś, to odpowiedz sobie na pytanie, czy te efekty ci odpowiadają. Jeśli nie to zmień to. Zacznij od nowego środowiska.

Zabierz dziś tą wiedzę i zacznij wprowadzać w życie, a szybko zobaczysz nowy rezultat. I pamiętaj o jeszcze jednym:

„Rezultat jest po drugiej stronie strachu”.