Czy w MLM można zarobić?

Jeśli zastanawiasz się czy w MLM można zarobić, albo ile można zarobić, to trafiłeś w dobre miejsce.

Żyjemy w czasach, gdy ogłoszenia o współpracy z firmą w branży MLM wysypują się z każdej strony.

Znajdziesz je i mediach społecznościowych i na OLX i zapewne nie jeden znajomy zapraszał Cię do tego wspaniałego biznesu.

Odpowiadając na pytanie, czy w MLM można zarobić, powiem Ci tak: to zależy.

To, czy w MLM można zarobić i zarabiać systematycznie, zależy od kilku czynników:

– od firmy

To bardzo ważny temat i szerzej pochyliliśmy się nad nim w artykule: Jak wybrać dobrą firmę w marketingu sieciowym? Omówiliśmy w nim także inne aspekty, niewymienione w tym artykule.

Nie warto dołączać do firmy, tylko dlatego, gdy koleżanka nam poleca lub „suszy głowę”. Poznaj firmę, dowiedz się, jakimi wartościami się kieruje, kim są założyciele, ale i zerknij, chociażby na fanpage firmy. Co się na nich dzieje, czy pokazywane są różne działalności, czy firma kręci się tylko wokół produktu i zarabiania pieniędzy, czy jest w niej miejsce dla człowieka i jego potrzeb? Bo wbrew pozorom, im bardziej firma nastawiona jest na człowieka, tym więcej ludzie zarabiają. Znam przypadki Osób, dla których liczyło się tylko jak najszybsze zarobienie pieniędzy – ich już nie ma, albo zarabiają, ale marne pieniądze.

– od planu marketingowego

Pamiętaj, żeby porównać plany marketingowe firm, które mają produkty, które jesteś w stanie polubić i używać osobiście.

Zwróć uwagę na to, że nawet jeśli w jednej z firm możesz jednorazowo zarobić większą kwotę, to przyjrzyj się uważnie, o ile trudniejsze są warunki. Bardzo często okazuje się, że więcej zarobisz w firmie, która ma mniejsze wymagania. Bo choć jednostkowo prowizje są niższe, to zdecydowanie łatwiej je zarobić i tym samym więcej osób z Zespołu będzie w stanie to powtórzyć. A duplikacja w tego rodzaju biznesie, to zarówno wielka szansa, jak i zagrożenie.

Niech pojawią się takie pytania:
  • Od którego poziomu zaczynasz zarabiasz?
  • Ile produktów musisz sprzedać / kupić, by awansować?
  • Ile osób musi liczyć Twoja struktura, byś osiągała awanse, a ile, byś zarabiała?
  • Czy strukturę budujesz na szerokość, czy na głębokość?

– od wysokości pakietu startowego

Pamiętaj, że im wyższa kwota, którą musisz wydać na start i dołączenie do firmy, tym trudniej pozyskać nowych partnerów biznesowych.
Nie tylko Ty musisz wydać te pieniądze na start, ale musisz także pozyskiwać osoby, które będą gotowe wydać na zakup produktów (zestaw startowy) określoną kwotę.

Przelicz sobie, ile musisz zaprosić Osób, które zakupią pakiet startowy, by zarobić 1000zł w dwóch lub trzech firmach.

– od Ciebie

I tu potrzebne jest Twoje podejście, cel, który chcesz zrealizować dzięki współpracy, odpowiedzialność i systematyczność.

Systemu pracy możesz się nauczyć. Nawyki możesz wykształcić, ale jeśli nie będziesz mieć wewnętrznej motywacji do tego, by zarabiać w MLM, to przy pierwszych porażkach się poddasz.

To Ty możesz być zarówno tym najmocniejszym ogniwem, jak i najsłabszym. I nie chodzi tu o to, jakie masz doświadczenie, czym zajmowałeś się dotychczas. Bardzo ważna jest Twoja postawa, czy potrafisz postawić się w roli ucznia i nauczyć się nowego zawodu.

W biznesie sieciowym wiele się mówi o rozwoju osobistym. Nie na darmo. To jedna z trudniejszych profesji. Tutaj, sam sobie jesteś kierownikiem. Jeśli nie znajdziesz w sobie motywacji do pracy, to Twój upline nie zrobi tego za Ciebie. Współpraca jest czasem jak kolejka górska – raz będzie z górki, innego dnia pod górę. I samo „wytrwaj” nie wystarczy!

– od systemu pracy

Dopytaj, czy struktura, do której chcesz dołączyć ma system pracy. Im łatwiejszy, tym szybciej będzie duplikowalny, a w MLM chodzi o to, by wiele osób wykonywało nie wiele i w ten sposób zarabiało. Pamiętaj także, że im szybciej osoby z Twojego zespołu będą zarabiać, tym więcej i Ty będziesz zarabiać.

Dopytaj także o system szkoleń. To zawód jak każdy inny i trzeba się go nauczyć. Bardzo ważne jest to, by zespół był prowadzony przez Lidera, który osiągnął już któreś z wyższych stanowisk. To pomaga ustrzec się wielu błędów.

Na naszym blogu znajdziesz wiele wskazówek, w których pokażemy Ci od strony praktycznej co trzeba zrobić, by zarobić w MLM.

Jeśli wolisz porozmawiać i rozwiać swoje wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu.

 

Jeśli nie lubisz sprzedawać, a chcesz pracować w marketingu sieciowym i bardzo interesuje Cię to, czy w MLM trzeba sprzedawać, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *