D3 w oleju z czarnuszki w kapsułkach dla Wegan i Wegetarian

D3 w oleju z czarnuszki w kapsułkach dla Wegan

D3 w oleju z czarnuszki w kapsułkach dla Wegan i Wegetarian

Olej z czarnuszki pozyskiwany jest z nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa). Występuję głównie w Europie Wschodniej oraz zachodniej części Azji.

Właściwości oleju z czarnuszki znane są już z czasów starożytnego Egiptu, gdzie była nazywana „złotem faraonów”. Składa się głównie z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Wśród nich możemy wyróżnić około 60% zawartości kwasu linolowego (omega-6), około 25% kwasu oleinowego (omega-9) oraz około 1 % kwasu alfa-linolenowego (omega-3). Dodatkowo w oleju wyróżnić możemy witaminę E, biotynę, beta-karoten, sole mineralne: żelazo, wapń, potas, cynk, fosfor, miedź, przeciwutleniacze, sterole oraz związki czynne tj. tymochinon, tymohydrochinon, p-cymen, karwakrol, tymol 14 .


Olej z czarnuszki wspiera procesy antyoksydacyjne zachodzące w organizmie, spowalniając powstawanie wolnych rodników tlenowych i sprzyjając ochronie komórek przed ich niekorzystnym wpływem. Wspiera optymalną pracę układu sercowo-naczyniowego, pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, regulacji poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Wykazano, że olej przyczynia się również do wsparcia prawidłowej pracy układu nerwowego oraz ochrony neuronów przed destrukcyjnym wpływem stresu oksydacyjnego.
Olej z nasion czarnuszki przyczynia się także do minimalizacji stanów zapalnych w organizmie, wspomaga pracę układu odpornościowego oraz przyczynia się do łagodzenia
objawów alergii, przyczynia się także do optymalnej pracy układu pokarmowego, wspomaga pracę wątroby, wykazuje właściwości ochronne na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Dokładne przypisy i pełen opis znajduje się na stronie Producenta – firmy DuoLife.

D3 in NIGELLA OIL

D3 w oleju z czarnuszki w kapsułkach
dla Wegan i Wegetarian

 

Opakowanie: 60 kapsułek

Kliknij „Kup teraz”
i przejdź do sklepu Producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *